CMSH3-40M TR13 PBFREE DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB
Mfr Part #:
CMSH3-40M TR13 PBFREE
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB
Stock on Request
CMSH3-40M TR13 PBFREE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Vr, F
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CMSH3-40M TR13 PBFREE Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMB
CMSH3-40M TR13 PBFREE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMSH3-40M TR13 PBFREE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMSH3-20M TR13 PBFREE
CMSH3-20M TR13 PBFREE
Central Semiconductor Corp
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMB