CMR05E680FODM CAP MICA 68PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CMR05E680FODM
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 68PF 500V RADIAL
Stock on Request
CMR05E680FODM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CMR05E680FODM Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 68PF 500V RADIAL
CMR05E680FODM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMR05E680FODM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMR05E680FODP
CMR05E680FODP
CAP MICA 68UF 500V
View Part
CMR05E680FODR
CMR05E680FODR
CAP MICA 68PF 500V RADIAL