CMR04F101JODM CAP MICA 100PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CMR04F101JODM
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 100PF 500V RADIAL
Stock on Request
CMR04F101JODM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CMR04F101JODM Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 100PF 500V RADIAL
CMR04F101JODM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMR04F101JODM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMR04F101JODR
CMR04F101JODR
CAP MICA 100UF 500V