CMR03F201JOYR CAP MICA 200PF 50V RADIAL
Mfr Part #:
CMR03F201JOYR
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
Stock on Request
CMR03F201JOYR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CMR03F201JOYR Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
CMR03F201JOYR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMR03F201JOYR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMR03F201JOYM
CMR03F201JOYM
CAP MICA 200UF 50V
View Part
CMR03F201JOYP
CMR03F201JOYP
CAP MICA 200PF 50V RADIAL