CMR03F101JOYM CAP MICA 100UF 50V
Mfr Part #:
CMR03F101JOYM
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 100UF 50V
Stock on Request
CMR03F101JOYM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CMR03F101JOYM Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 100UF 50V
CMR03F101JOYM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMR03F101JOYM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMR03F101JOYR
CMR03F101JOYR
CAP MICA 100PF 50V RADIAL
View Part
CMR03F101JOYP
CMR03F101JOYP
CAP MICA 100PF 50V RADIAL