CMR03E470JOAM CAP MICA 47PF 100V RADIAL
Mfr Part #:
CMR03E470JOAM
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 47PF 100V RADIAL
Stock on Request
CMR03E470JOAM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CMR03E470JOAM Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 47PF 100V RADIAL
CMR03E470JOAM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMR03E470JOAM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMR03E470JOAP
CMR03E470JOAP
CAP MICA 47PF 100V RADIAL
View Part
CMR03E470JOAR
CMR03E470JOAR
CAP MICA 47UF 100V