CMPD2003 TR PBFREE DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23
Mfr Part #:
CMPD2003 TR PBFREE
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOT23
Stock on Request
CMPD2003 TR PBFREE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Vr, F
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CMPD2003 TR PBFREE Description
Short technical summary and product information.
CMPD2003 TR PBFREE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMPD2003 TR PBFREE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BAS19 RFG
BAS19 RFG
Taiwan Semiconductor
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23
View Part
BAS20 RFG
BAS20 RFG
Taiwan Semiconductor
DIODE GEN PURP 150V 200MA SOT23
View Part
BAS21-TP-HF
BAS21-TP-HF
Micro Commercial Co
Interface
BAS20HE3-TP
BAS20HE3-TP
Micro Commercial Co