CMMSH1-20G TR PBFREE DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123F
Mfr Part #:
CMMSH1-20G TR PBFREE
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123F
Stock on Request
CMMSH1-20G TR PBFREE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CMMSH1-20G TR PBFREE Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123F
CMMSH1-20G TR PBFREE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMMSH1-20G TR PBFREE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMMSH1-40L TR PBFREE
CMMSH1-40L TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F
View Part
CDBM140LR-HF
CDBM140LR-HF
Comchip Technology
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123F