CMDSH05-45 TR PBFREE DIODE SCHOTTKY 45V 500MA SOD323
Mfr Part #:
CMDSH05-45 TR PBFREE
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
DIODE SCHOTTKY 45V 500MA SOD323
Stock on Request
CMDSH05-45 TR PBFREE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Vr, F
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CMDSH05-45 TR PBFREE Description
Short technical summary and product information.
CMDSH05-45 TR PBFREE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CMDSH05-45 TR PBFREE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMDSH05-4 TR PBFREE
CMDSH05-4 TR PBFREE
Central Semiconductor Corp
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOD323