CM07FD183JO3 CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CM07FD183JO3
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Stock on Request
CM07FD183JO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CM07FD183JO3 Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
CM07FD183JO3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CM07FD183JO3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CD30FD183JO3F
CD30FD183JO3F
CAP MICA 0.018UF 5% 500V RADIAL