CM07FD183FO3 CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CM07FD183FO3
Available from 1 distributors
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
Total Stock: 2 pcs
CM07FD183FO3 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2 pcs
2 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
CM07FD183FO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CM07FD183FO3 Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
CM07FD183FO3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CM07FD183FO3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CD30FD183FO3
CD30FD183FO3
CAP MICA 0.018UF 1% 500V RADIAL
View Part
CD30FD183FO3F
CD30FD183FO3F