CLB-133-11A5N-B-E/13 CIRCUIT BREAKER
Mfr Part #:
CLB-133-11A5N-B-E/13
Mfr Name: Carling Technologies / Littelfuse
Carling Technologies / Littelfuse
Description:
CIRCUIT BREAKER
Stock on Request
CLB-133-11A5N-B-E/13 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
CLB-133-11A5N-B-E/13 Description
Short technical summary and product information.
CIRCUIT BREAKER
CLB-133-11A5N-B-E/13 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CLB-133-11A5N-B-E/13 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CMB-133-11C3N-B-A
CMB-133-11C3N-B-A
CIR BRKR THRM 13A 250VAC 32VDC