CKR06BX334KS CAP CER 0.33UF 50V BX RADIAL
Mfr Part #:
CKR06BX334KS
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP CER 0.33UF 50V BX RADIAL
Stock on Request
CKR06BX334KS Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Failure Rate
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
CKR06BX334KS Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 0.33UF 50V BX RADIAL
CKR06BX334KS Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CKR06BX334KS Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
M39014/02-1358V
M39014/02-1358V
KEMET
CAP CER 0.33UF 50V BX RADIAL
View Part
M39014/021358
M39014/021358
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
CAP CER 330000UF 50V RADIAL