CK12BX103K CAP CER 10000PF 50V 10% AXIAL
Mfr Part #:
CK12BX103K
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP CER 10000PF 50V 10% AXIAL
Stock on Request
CK12BX103K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
CK12BX103K Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 10000PF 50V 10% AXIAL
CK12BX103K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CK12BX103K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CK12BX103K
CK12BX103K
KEMET
CAP CER 10000PF 50V 10% AXIAL