CK06BX822K CAP CER 8200PF 200V RADIAL
Mfr Part #:
CK06BX822K
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP CER 8200PF 200V RADIAL
Stock on Request
CK06BX822K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
CK06BX822K Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 8200PF 200V RADIAL
CK06BX822K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CK06BX822K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
M39014/021297
M39014/021297
CAP CER 8200UF 200V RADIAL