CK05BX120K CAP CER 12PF 200V 10% RADIAL
Mfr Part #:
CK05BX120K
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP CER 12PF 200V 10% RADIAL
Stock on Request
CK05BX120K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
CK05BX120K Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 12PF 200V 10% RADIAL
CK05BX120K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CK05BX120K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
M39014/011283
M39014/011283
CAP CER 12UF 200V RADIAL
View Part
CAP CER 12UF 200V RADIAL