CFS-1000TB SWITCH DIP 10POS SPST 100MA 6V
Mfr Part #:
CFS-1000TB
Mfr Name: NIDEC
NIDEC
Description:
SWITCH DIP 10POS SPST 100MA 6V
Stock on Request
CFS-1000TB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Level
Actuator Type
Circuit
Contact Finish
Contact Material
Current Rating (Amps)
Features
Height Above Board
Mounting Type
Number of Positions
Operating Temperature
Pitch
Termination Style
Voltage Rating
Washable
CFS-1000TB Description
Short technical summary and product information.
SWITCH DIP 10POS SPST 100MA 6V
CFS-1000TB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CFS-1000TB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CFS-1000MB
CFS-1000MB
NIDEC
SWITCH DIP SPST 100MA 6V