CDRH5D28NP-6R2NC FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD
Mfr Part #:
CDRH5D28NP-6R2NC
Available from 3 distributors
Mfr Name: SUMIDA CORP
SUMIDA CORP
Description:
FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD
Total Stock: 586 pcs
CDRH5D28NP-6R2NC Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
45 pcs
45 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
49 pcs
49 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
492 pcs
492 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
CDRH5D28NP-6R2NC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
CDRH5D28NP-6R2NC Description
Short technical summary and product information.