CD6CD180DO3 CAP MICA 18PF 0.5PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD6CD180DO3
Available from 1 distributors
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 18PF 0.5PF 500V RADIAL
Total Stock: 81 pcs
CD6CD180DO3 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
81 pcs
81 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
CD6CD180DO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD6CD180DO3 Description
Short technical summary and product information.