CD6CD150DO3 CAP MICA 15PF 0.5PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD6CD150DO3
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 15PF 0.5PF 500V RADIAL
Stock on Request
CD6CD150DO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD6CD150DO3 Description
Short technical summary and product information.