CD6CD110CO3 CAP MICA 11PF 1PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD6CD110CO3
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 11PF 1PF 500V RADIAL
Stock on Request
CD6CD110CO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD6CD110CO3 Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 11PF 1PF 500V RADIAL