CD30FD183FO3F CAP MICA 0.018UF 1% 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD30FD183FO3F
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 0.018UF 1% 500V RADIAL
Stock on Request
CD30FD183FO3F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD30FD183FO3F Description
Short technical summary and product information.
CD30FD183FO3F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CD30FD183FO3F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CM07FD183FO3
CM07FD183FO3
CAP MICA 18000PF 500V RADIAL
View Part
CD30FD183FO3
CD30FD183FO3