CD30FD153GO3 CAP MICA 0.015UF 2% 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD30FD153GO3
Available from 1 distributors
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 0.015UF 2% 500V RADIAL
Total Stock: 30 pcs
CD30FD153GO3 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
30 pcs
30 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
CD30FD153GO3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD30FD153GO3 Description
Short technical summary and product information.
CD30FD153GO3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CD30FD153GO3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CM07FD153GO3
CM07FD153GO3
CAP MICA 15000PF 500V RADIAL