CD10CD100CO3F CAP MICA 10PF 1PF 500V RADIAL
Mfr Part #:
CD10CD100CO3F
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 10PF 1PF 500V RADIAL
Stock on Request
CD10CD100CO3F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
CD10CD100CO3F Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 10PF 1PF 500V RADIAL
CD10CD100CO3F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CD10CD100CO3F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CD10CD100CO3
CD10CD100CO3
CAP MICA 10PF 1PF 500V RADIAL