CBR10F-J080 BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A CM
Mfr Part #:
CBR10F-J080
Mfr Name: Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A CM
Stock on Request
CBR10F-J080 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Supplier Device Package
Technology
Voltage
CBR10F-J080 Description
Short technical summary and product information.
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A CM
CBR10F-J080 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CBR10F-J080 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CBR10-J080
CBR10-J080
Central Semiconductor Corp
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A CM
View Part
CBR6-080
CBR6-080
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 6A CM