C7S-8.000-12-3030-X-R CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
Mfr Part #:
C7S-8.000-12-3030-X-R
Mfr Name: Aker Technology Corp
Aker Technology Corp
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
Stock on Request
C7S-8.000-12-3030-X-R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
C7S-8.000-12-3030-X-R Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
C7S-8.000-12-3030-X-R Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
C7S-8.000-12-3030-X-R Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
XB8M000000S412
XB8M000000S412
NextGen Components
CRYSTAL 8MHz 30ppm, 12pF 4 Pads