C5S-16.000-12-1530-X-R CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Mfr Part #:
C5S-16.000-12-1530-X-R
Mfr Name: Aker Technology Corp
Aker Technology Corp
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Stock on Request
C5S-16.000-12-1530-X-R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
C5S-16.000-12-1530-X-R Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
C5S-16.000-12-1530-X-R Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
C5S-16.000-12-1530-X-R Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
EA3250JA12-16.000M TR
EA3250JA12-16.000M TR
Ecliptek
CRYSTALS 16.000MHZ 15PPM 12PF PA