C4AEJBW5450A3MJ CAP FILM 45UF 5% 700VDC RADIAL
Mfr Part #:
C4AEJBW5450A3MJ
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP FILM 45UF 5% 700VDC RADIAL
Stock on Request
C4AEJBW5450A3MJ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
ESR (Equivalent Series Resistance)
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
C4AEJBW5450A3MJ Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 45UF 5% 700VDC RADIAL
C4AEJBW5450A3MJ Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
C4AEJBW5450A3MJ Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
4AEJBW5450A3MJ
4AEJBW5450A3MJ
KEMET
45 700V