C335C122KAG5TA CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 10%
Mfr Part #:
C335C122KAG5TA
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 10%
Stock on Request
C335C122KAG5TA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Features
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
C335C122KAG5TA Description
Short technical summary and product information.
CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 10%