C320C273K3G5TA CAP CER RAD 27NF 25V C0G 10%
Mfr Part #:
C320C273K3G5TA
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP CER RAD 27NF 25V C0G 10%
Stock on Request
C320C273K3G5TA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Features
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
C320C273K3G5TA Description
Short technical summary and product information.
CAP CER RAD 27NF 25V C0G 10%
C320C273K3G5TA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
C320C273K3G5TA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
C320C273K3G5TA7301
C320C273K3G5TA7301
KEMET
CAP CER 0.027UF 25V C0G/NP0 RAD