C320C123K3G5TA7301 CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
Mfr Part #:
C320C123K3G5TA7301
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 RAD
Stock on Request
C320C123K3G5TA7301 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Features
Height
Lead Spacing
Lead Style
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Tolerance
Voltage
C320C123K3G5TA7301 Description
Short technical summary and product information.
C320C123K3G5TA7301 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
C320C123K3G5TA7301 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
C320C123K3G5TA
C320C123K3G5TA
KEMET
CAP CER RAD 12NF 25V C0G 10%