BZX884-B11,315 NEXPERIA BZX884-B11 - ZENER DIOD
Mfr Part #:
BZX884-B11,315
Mfr Name: NXP Semiconductors
NXP Semiconductors
Description:
NEXPERIA BZX884-B11 - ZENER DIOD
Stock on Request
BZX884-B11,315 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Impedance (Max) (Zzt)
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Tolerance
Voltage
BZX884-B11,315 Description
Short technical summary and product information.
BZX884-B11,315 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BZX884-B11,315 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BZX884-B12,315
BZX884-B12,315
Nexperia USA Inc.
DIODE ZENER 12V 250MW DFN1006-2
View Part
Nexperia USA Inc.
DIODE ZENER 13V 250MW DFN1006-2
View Part
BZX884-B11,315
BZX884-B11,315
DIODE ZENER 11V 250MW DFN1006-2
NXP Semiconductors
DIODE ZENER 12V 0.25W 2% UNIDIR