BWVS00606045100ML1 FIXED IND 10UH 3.2A 50 MOHM SMD
Mfr Part #:
BWVS00606045100ML1
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 10UH 3.2A 50 MOHM SMD
Stock on Request
BWVS00606045100ML1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
BWVS00606045100ML1 Description
Short technical summary and product information.