BWVS00606028330M00 FIXED IND 33UH 1.4A 220 MOHM SMD
Mfr Part #:
BWVS00606028330M00
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 220 MOHM SMD
Stock on Request
BWVS00606028330M00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
BWVS00606028330M00 Description
Short technical summary and product information.