BWVH002520121R0M00 FIXED IND 1UH 2.6A 37 MOHM SMD
Mfr Part #:
BWVH002520121R0M00
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1UH 2.6A 37 MOHM SMD
Stock on Request
BWVH002520121R0M00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
BWVH002520121R0M00 Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 2.6A 37 MOHM SMD