BWLS001611091R0J00 FIXED IND 1UH 600MA 810 MOHM SMD
Mfr Part #:
BWLS001611091R0J00
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1UH 600MA 810 MOHM SMD
Stock on Request
BWLS001611091R0J00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
BWLS001611091R0J00 Description
Short technical summary and product information.