BWCS002928212R2G00 FIXED IND 2.2UH 280MA 2.8OHM SMD
Mfr Part #:
BWCS002928212R2G00
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 2.2UH 280MA 2.8OHM SMD
Stock on Request
BWCS002928212R2G00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
BWCS002928212R2G00 Description
Short technical summary and product information.