BWCS002928211R8G00 FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6OHM SMD
Mfr Part #:
BWCS002928211R8G00
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1.8UH 300MA 2.6OHM SMD
Stock on Request
BWCS002928211R8G00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
BWCS002928211R8G00 Description
Short technical summary and product information.