BU31TD3WG-TR IC REG LINEAR 3.1V 200MA 5SSOP
Mfr Part #:
BU31TD3WG-TR
Mfr Name: ROHM Semiconductor
ROHM Semiconductor
Description:
IC REG LINEAR 3.1V 200MA 5SSOP
Stock on Request
BU31TD3WG-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
BU31TD3WG-TR Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 3.1V 200MA 5SSOP
BU31TD3WG-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BU31TD3WG-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BU29TD3WG-TR
BU29TD3WG-TR
ROHM Semiconductor
IC REG LINEAR 2.9V 200MA 5SSOP
View Part
BU30TD3WG-TR
BU30TD3WG-TR
IC REG LINEAR 3V 200MA 5SSOP