BRT-100X18A REFLECTOR 100 X 18MM
Mfr Part #:
BRT-100X18A
Mfr Name: Banner Engineering Corporation
Banner Engineering Corporation
Description:
REFLECTOR 100 X 18MM
Stock on Request
BRT-100X18A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
BRT-100X18A Description
Short technical summary and product information.
REFLECTOR 100 X 18MM
BRT-100X18A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BRT-100X18A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BRT-84
BRT-84
Banner Engineering Corporation
REFLECTOR 81MM DIA
View Part
BRT-2X2
BRT-2X2
REFLECTOR 51 X 51MM
View Part
BRT-1
BRT-1
REFLECTOR 24MM DIA
BRT-35X20A
BRT-35X20A
REFLECTOR 40 X 23.5MM