BPC120531104R VICTRON BLUE SMART IP65 12V 5A B
Mfr Part #:
BPC120531104R
Mfr Name: Victron Energy
Victron Energy
Description:
VICTRON BLUE SMART IP65 12V 5A B
Stock on Request
BPC120531104R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Battery Cell Size
Mounting Type
Size
Termination Style
Type
Voltage
BPC120531104R Description
Short technical summary and product information.
BPC120531104R Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BPC120531104R Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BPC120731104R
BPC120731104R
Victron Energy
VICTRON BLUE SMART IP65 12V 7A B
View Part
VICTRON BLUE SMART IP65 12V 10A