BP5232A25 DC DC CONVERTER 2.5V 2A
Mfr Part #:
BP5232A25
Mfr Name: ROHM Semiconductor
ROHM Semiconductor
Description:
DC DC CONVERTER 2.5V 2A
Stock on Request
BP5232A25 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Size
Type
Voltage
BP5232A25 Description
Short technical summary and product information.
DC DC CONVERTER 2.5V 2A
BP5232A25 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BP5232A25 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BP5232A33
BP5232A33
ROHM Semiconductor
DC DC CONVERTER 3.3V 2A