BMRF00060630100MA1 FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Mfr Part #:
BMRF00060630100MA1
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
Stock on Request
BMRF00060630100MA1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
BMRF00060630100MA1 Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD
BMRF00060630100MA1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BMRF00060630100MA1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BMRB00060630100MA1
BMRB00060630100MA1
Pulse Electronics
FIXED IND 10UH 4A 68 MOHM SMD