BMMA000606306R8MV1 INDUCTOR POWER
Mfr Part #:
BMMA000606306R8MV1
Mfr Name: Chilisin Electronics
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
Stock on Request
BMMA000606306R8MV1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
BMMA000606306R8MV1 Description
Short technical summary and product information.
INDUCTOR POWER
BMMA000606306R8MV1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BMMA000606306R8MV1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IHLP2525CZER6R8M01
IHLP2525CZER6R8M01
Vishay Dale
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD
View Part
MMD-06CZ-6R8M-V1-RU
MMD-06CZ-6R8M-V1-RU
Mag Layers