BKPB002016102R2MA2 FIXED IND 2.2UH 1A 130 MOHM SMD
Mfr Part #:
BKPB002016102R2MA2
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 2.2UH 1A 130 MOHM SMD
Stock on Request
BKPB002016102R2MA2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
BKPB002016102R2MA2 Description
Short technical summary and product information.