BFR92WH6327XTSA1 RF TRANS NPN 15V 5GHZ SOT323-3
Mfr Part #:
BFR92WH6327XTSA1
Mfr Name: Infineon Technologies
Infineon Technologies
Description:
RF TRANS NPN 15V 5GHZ SOT323-3
Stock on Request
BFR92WH6327XTSA1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
Frequency
Gain
Mounting Type
Noise Figure (dB Typ @ f)
Power
Supplier Device Package
Transistor Type
Voltage
BFR92WH6327XTSA1 Description
Short technical summary and product information.
RF TRANS NPN 15V 5GHZ SOT323-3
BFR92WH6327XTSA1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BFR92WH6327XTSA1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
BFR 92W E6327
BFR 92W E6327
Infineon Technologies
RF TRANS NPN 15V 5GHZ SOT323-3