BFC241833303 CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Mfr Part #:
BFC241833303
Mfr Name: VISHAY/BC
VISHAY/BC
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Stock on Request
BFC241833303 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Dielectric Material
Features
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
BFC241833303 Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD