BDHE002520101R0MQ1 FIXED IND 1UH 3.5A 53 MOHM SMD
Mfr Part #:
BDHE002520101R0MQ1
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 1UH 3.5A 53 MOHM SMD
Stock on Request
BDHE002520101R0MQ1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
BDHE002520101R0MQ1 Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 3.5A 53 MOHM SMD