BA1-B0-20-620-1D1-C CIRCUIT BREAKER
Mfr Part #:
BA1-B0-20-620-1D1-C
Mfr Name: Carling Technologies / Littelfuse
Carling Technologies / Littelfuse
Description:
CIRCUIT BREAKER
Stock on Request
BA1-B0-20-620-1D1-C Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
BA1-B0-20-620-1D1-C Description
Short technical summary and product information.
CIRCUIT BREAKER
BA1-B0-20-620-1D1-C Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
BA1-B0-20-620-1D1-C Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AA1-B0-34-620-9D1-C
AA1-B0-34-620-9D1-C
View Part
AA1-B2-12-620-5D2-C
AA1-B2-12-620-5D2-C
View Part
AA1-B2-26-620-3B1-C
AA1-B2-26-620-3B1-C
CIR BRKR 20A 277VAC 80VDC