B82498F3180G001 FIXED IND 18NH 700MA 80 MOHM SMD
Mfr Part #:
B82498F3180G001
Mfr Name: TDK Electronics
TDK Electronics
Description:
FIXED IND 18NH 700MA 80 MOHM SMD
Stock on Request
B82498F3180G001 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
B82498F3180G001 Description
Short technical summary and product information.
B82498F3180G001 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
B82498F3180G001 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
B82498F3180G000
B82498F3180G000
TDK Electronics